برای حفظ امنیت به شمار می رود. حفاظ یا گارد شامل محصولاتی از آهن، میلگرد یا ... می شوند که برای حفظ آرامش و امنیت افراد به کار می روند. ضریب امنیت بالای حفاظ رو دیواری و ساختمانی باعث جلب توجه بسیاری از افراد شده است. حفاظ انواع مختلفی دارد که افراد با توجه به سلیقه، بودجه و ... مدل موردنظر خود را انتخاب می کنند. در ادامه به انواع حفاظ روی دیوار و ساختمانی اشاره می کنیم.

حفاظ رو دیواری شاخ گوزنی

این نوع حفاظ به دلیل زیبایی، تنوع رنگی و امنیت بالا مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. ظاهر این حفاظ شباهت زیادی به شاخ گوزن دارد. تراکم میله ها در آن مانع از ورود سارقین می شود. حفاظ شاخ گوزنی با استفاده از میلگردهای نمره 10 ساخته می شود و برای نصب در ارتفاع های بیشتر از 1 متر مناسب نیست. هزینه نصب حفاظ شاخ گوزنی ثابت نمی باشد و به تعداد شاخه، عرض، ارتفاع حفاظ ، مواد مصرفی و کیفیت تولید بستگی دارد. مهم ترین مزیت این نوع حفاظ زیبایی و رنگ آمیزی جذاب آن می باشد.

حفاظ نخل مرداب

ظاهر زیبای این حفاظ باعث شده تا بسیاری از افراد برای دکوراسیون نمای خارجی دیوارهای ساختمان خود از آن استفاده کنند. حفاظ نخل مرداب به عنوان یکی از ایمن ترین حفاظ های موجود به شمار می رود. عرض این حفاظ کمتر از انواع شاخ گوزنی و بوته ای می باشد. اما شاخه های گسترده ی آن، امکان دسترسی از بالا را برای افراد غیر ممکن می کند. یکی از ویژگی های بارز این حفاظ، قیمت مناسب آن است. حفاظ نخل مرداب  را می توان در ساختمان های کم طبقه و هم کف به کار برد. یکی از مناسب ترین گزینه ها برای تامین امنیت منزل و محل کار می باشد. طول میله ها و ارتفاع آنها 1 متر است. 

حفاظ روی دیوار سرنیزه ای

یکی از قدیمی ترین انواع حفاظ می باشد که کاربردهای فراوانی دارد. به همین علت جزو پر فروش ترین حفاظ ها به شمار می رود. حفاظ روی دیوار سر نیزه ای یک حفاظ محکم است که از آهن ساخته می شود. با توجه به نوع طراحی ساختمان می توان مدل موردنظر خود را انتخاب نمود. یکی از مزیت های این مدل از حفاظ این است که امکان شخصی سازی آن وجود دارد. با این کار می توانید از یک حفاظ زیباتر و شیک تر بهره مند شوید. از مدل های مختلف حفاظ سرنیزه ای می توان به مدل های یک طرفه، دو طرفه و سه طرفه اشاره کرد. حفاظ های سر نیزه ای طراحی ساده ای دارند و از نظر قیمت مقرون به صرفه تر از حفاظ هایی مانند شاخ گوزنی هستند.  

حفاظ رو دیواری لیلیوم

در ساخت این نوع حفاظ از گل لیلیوم الهام گرفته شده است. این حفاظ کارایی زیادی دارد و تراکم بالای شاخه های آن از ورود دزدها جلوگیری می کند. در این مدل تقریبا 200 شاخه تیز و برنده به کار رفته است. ابعاد حفاظ لیلیوم 50*120 سانتی متر می باشد. تعداد شاخه ها، نوع برش و خم کردن میله ها در این حفاظ باعث شده تا عبور از آن بسیار زمان بر و پر سر و صدا باشد. حفاظ رو دیواری لیلیوم ماندگاری بالایی دارد و پس از نصب نیاز به نگهداری خاصی ندارد. نظم هندسی موجود در این حفاظ موجب افزایش ضریب امنیت آن شده است. امنیت حفاظ لیلیوم از شاخ گوزنی بیشتر است. از انواع مختلف آن می توان به حفاظ لیلیوم کم تراکم، تراکم متوسط و پر تراکم اشاره کرد. در اغلب موارد رنگ آمیزی حفاظ لیلیوم به صورت دو رنگ انجام می شود که این مسئله زیبایی آن را دو چندان می کند. این حفاظ را می توان در ارتفاع های دلخواه تولید نمود.

حفاظ رو دیواری آبشاری

یکی از رایج ترین انواع حفاظ روی دیوار است که کارایی فراوانی دارد. تراکم میله ها در حفاظ آبشاری زیاد است. این حفاظ به رنگ های متنوعی وجود دارد و در ارتفاع های مختلف می توان از آن استفاده کرد.

حفاظ رو دیواری و ساختمانی نیزار

این حفاظ ها هم با الهام از نیزارها ساخته شده اند. حفاظ نیزار گزینه مناسبی برای افرادی است که به دنبال مدل خاص و متفاوت هستند. این حفاظ ها ضمن تامین امنیت ساختمان به عنوان یک نوع دکوراسیون هم شناخته می شوند. در این مدل، نقاط جوش کمی وجود دارد به همین علت از استحکام بالایی برخوردار می باشد.

حفاظ رو دیواری خاردار

به دلیل وجود خار بر روی بدنه و شاخه ها به عنوان یکی از ترسناک ترین حفاظ ها شناخته می شود. یکی از انواع آن، حفاظ رو دیواری بوته ای است که علاوه بر خار، سری های تیز و برنده دارد. این عوامل باعث شده تا امنیت حفاظ بوته ای چند برابر شود. این حفاظ ها به عنوان یک سپر امنیتی محسوب می شوند که از بالا رفتن افراد از دیوار جلوگیری می کنند.

حفاظ آکاردئونی

این نوع حفاظ شباهت زیادی به ساز آکاردئون دارد و می توان آن را در یک سمت به صورت فشرده جمع کرد. در این حالت امکان بازگشت حفاظ به شکل اولیه وجود دارد. حفاظ آکاردئونی روی درب ورودی منزل، پارکینگ، درب بالکن ورودی کارخانه ها، دفاتر اداری، پاساژها و ... به کار می رود. این حفاظ ها فضای کمی را اشغال می کنند و مزاحمتی برای رفت و آمد افراد به وجود نمی آورند.